Programkommittén för fysioterapeutprogrammet

Kallelser och protokoll | Sammanträdestider

Mandatperiod: 2020-07-01 – 2023-06-30
(studeranderepresentanter 2022-07-01 – 2023-06-30)

Ledamöter

  • Henrik Johansson, universitetslektor, ordförande
  • Charlotte Urell, universitetslektor, vice-ordförande
  • Helena Igelström, universitetslektor
  • Karin Brocki, universitetslektor
  • Malin Lagerström, universitetslektor
  • Markus Sjöblom, universitetslektor
  • Carina Ahlstedt, representant för Uppsala kommun
  • Jesper Hävermark, representant för Region Uppsala
  • Marie Hansson Björk, representant för Akademiska sjukhuset
  • Emilia Fromm, studentrepresentant
  • Hanna Andrén, studentrepresentant
  • Hanna Lundqvist, studentrepresentant

Övriga med närvaro och yttranderätt

  • Paula Eriksson, representant för Region Dalarna

Ansvarig Handläggare

Senast uppdaterad: 2022-11-15